SON EKLENENLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaşlarına iyileştirme vaadi

Emekli maaşlarına iyileştirme vaadi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçimden sonra yeni Meclis'in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi milletimizle paylaşacağız." dedi.
01 Mayıs 2023 14:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Kurulu'nda konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''MEMUR-SEN, HAŞHAŞİ BOZUNTULARI İLE MÜCADELEDE HEP YANIMIZDA OLDU''

''28 yıllık dönemde Memur-Sen daima tavrını haktan adaletten yana koymuştur, vesayetçilerin tehditlerine boyun eğmemiştir. Memur-Sen ülkemizle birlikte dünyanın dört bir tarafında hakları çiğnenen tüm mazlumlara da kol kanat germiştir. Haşhaşi bozuntuları ile mücadelede hep yanımızda olan Memur-Sen'e teşekkür ediyorum.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ: DEPREM BÖLGESİNİ TERK ETTİLER

Bu deprem felaketinde sizler canla başla çalışırken kimileri de yalnızca şov yapmanın peşinde koştu. İnsanımızın canı yanarken bunlar devleti devletin kurumlarını özellikle suçladılar. Milleti suçladılar. İşleri bittikten sonra da deprem bölgesini terk ettiler. Biz devletimizin tüm kurumlarıyla halen sahadayız. Seçim gündeminden bağımsız olarak bölgedeki tüm çalışmaları günbegün takip ediyoruz.

''IMF KOMİSERLERİNİN ÇANTACILIĞINI YAPIYORDU''

Bugün utanmadan sıkılmadan 'Ülkeye 300 milyar dolar getireceğim.' yalanını atanlar, o günlerde IMF komiserlerinin çantacılığını yapıyordu. Bay bay Kemal, halef selef olduklarınız o zaman niçin size bir kuruş para vermediler?

''ESRAR EROİN KAÇAKÇILARININ LONDRA'YA GÖTÜRDÜĞÜ PARADAN 300 MİLYAR DOLAR ALACAK''

Bay bay Kemal onun bir sözcüsü var İP'in de malum Merkez Bankası'ndan şöyle bir uğrayıp geçen garibi var ikisi bir otel odasında IMF temsilcileri ile görüşme yaptılar. Neymiş biz sıkıntıdaymışız IMF'ten borç almamız lazımmış. Biz gerek yok dedik. Şimdi ne diyor bu herhalde esrar eroin kaçakçılarının Londra'ya götürdüğü paradan 300 milyar dolar alacak. Bu başka türlü gelmez. 27,5 milyar dolar o zaman döviz rezervimiz vardı Merkez Bankası'nın şu anda 122 milyar dolar döviz rezervimiz var.

''MİLLETİMİZİ DE DEVLETİMİZİ DE ENKAZLARIN ALTINDA BIRAKMADIK''

Asrın felaketine maruz kalsak da milletimizi de devletimizi de enkazların altında bırakmadık.

''CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK ATAMALARINI YAPIYORUZ''

Öğretmenlerimizden sağlıkçılarımıza kadar Cumhuriyet tarihinin en büyük atamalarını yapıyoruz. Hiç kimseyi ihmal etmiyoruz. Emeklilikte yaşı bekleyen 2 milyon 250 bin kardeşimizin talebini karşıladık. Diğer emeklilerimizin de şartlarını iyileştirecek çalışma için Hazine ve Maliye Bakanı'nı talimatlandırdık.

EMEKLİ MAAŞLARINA İYİLEŞTİRME VAADİ

Seçimden sonra, yeni Meclisin yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alan vatandaşlarımızı da sevindirecek bir güzel haberi inşallah milletimizle paylaşacağız. Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız.

''KILIÇDAROĞLU'NUN TEKAÜT VAKTİ GELDİ''

Kılıçdaroğlu, asgari ücretten vergiyi kaldırmaktan bahsediyor. Uyan da balığa gidelim. Biz, asgari ücreti vergi dışı bırakalı neredeyse 1,5 sene oldu. 14 Mayıs'ta tekaüt vakti geldiği anlaşılan Kılıçdaroğlu'nu siyasetten emekli edeceğiz. Böylece CHP seçmenini ve milletimizi bu eziyetten kurtaracağız."

NTV

EMEKLİLER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER