SON EKLENENLER

HÜDA-PAR'dan hükümete ara zam çağrısı

Emeklinin bekleyecek takati kalmadı, en az 5 bin TL
28 Ağustos 2023 09:21

Seçimlerde Cumhur İttifakı saflarında yer alan HÜDA-PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu'ndan hükümete ara zam çağrısı geldi. Yapıcıoğlu, emeklinin yılbaşına kadar bekleyecek takatinin kalmadığını vurguladı.

AK Parti listelerinden Meclis'e 4 vekil gönderen HÜDA PAR'ın Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Temmuz'da yapılan ara zamdan faydalanamayan emekliler için ara zam çağrısında bulundu. 

EMEKLİNİN YIL BAŞINA KADAR BEKLEYECEK TAKATİ KALMADI

Partisinin Kızıltepe ilçesindeki 4’üncü olağan kongresine katılan Yapıcıoğlu, emeklilere yapılacak zamla ilgili yıl sonunun işaret edilmesine karşı dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Emeklinin yılbaşına kadar bekleyecek takatinin kalmadığını vurgulayan Yapıcıoğlu, zam için önerilerini paylaştı.

EN AZ 5 BİN TL

Yapıcıoğlu, şöyle dedi;

"Emeklilere 'yılbaşını bekleyin, yılbaşında sizleri rahatlatacağız' demeniz yetmez. Emeklinin yılbaşına kadar bekleyecek takati kalmamıştır. Mutlaka yılbaşını beklemeden bir ara zam yapılmalı ve bizim önerimiz seyyanen her emeklinin aldığı maaşına 5 bin lira ilave yapılmalı."

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, memurlara yapılacak zammı örnek vererek, "Emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız" diyerek emekliler için zam sinyali vermişti.

AJANS HABER

EMEKLİLER SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER